İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Gül ya da ağla, kimsenin bir yerinde değil!
Trendlerdeki Yazı

Gül ya da ağla, kimsenin bir yerinde değil!

Gül ya da ağla, kimsenin bir yerinde değil!

Bu dünyaya yalnız geldik, yalnız göçeceğiz ama doğamızdan dır ya hayat serüveninde yapayalnız olmayı istemeyiz.

İlla birileri olmalı yanımızda.. Ha öyle sabah akşam minnet duyan anne, babamız değil aradığımız. Daha başka, daha heyecan uyandıran belki de daha çok can yakacak.

Belki de hepimiz bize biraz acı veren kişileri arıyoruz. Yoksa nedendir bize dünyaları sermeye hazır olan ailelere olan hırçınlığımız…

Düşünsenize, ailesi “kötü” olanlar bile bir türlü gündeminden bu olayı düşürmüyor… Kendisine yapılan daha doğrusu yapılmayanları affedemiyor.

Demek ki neymiş? İnsanoğlu canını yakan kişi ve olaylara bir süre sonra bağımlı oluyor. Aslında istemiyorum diyor ama bir türlü o çemberden çıkamıyor.

Hepimiz yaşadık bunu. Birimiz aldatıldık, hazmedemedik. Birimizi ailesi istemedi, hazmedemedik. Birimiz fakir doğdu ve çok çalışmak zorunda kaldı, diğerlerinin hayata karşı vurdumduymazlığını hazmedemedik. Şimdi bu şikayet listesi uzar da uzar.

Günümüzü, içinde bulunduğumuz saatimizi daha doğrusu hayatımızı, hani bize çok kısa bir süreliğine verilen ve her an bitebilecek olan hayatımızı, herhangi bir şeye saplanıp kalarak heba etmesek mi artık? Artık yaşadığımız sorun(lar) ne kadar ağır olursa olsun, şöyle en kocamanın dan bir gülüş atıp geçsek mi?

Hani Gülse Birsel diyor ya; “Beyin dediğin bir buçuk kiloluk bir yağ ve su karışımı. Ciddiye alma. Yüzün gülünce beyin hemen ona kanıyor, işler yolunda zannediyor. Saf saf basıyor serotonini. Ota böceğe gül! Hiçbir işe yaramasa, en azından mahallede ‘vaay, işi gücü yolunda galiba derler.’ derler, havan olur.” Hayat da aynen böyle…

(Minik bir not; bu yazıyı bir ulaşım aracında, karşımdaki iki teyzenin sosyal medyadan (!) oğullarına gelin beğenmesi eşliğinde telefonumdan yazıyorum. Bir yazım hatası, imla hatası yaparsam affola. 😄 haydi kalın sağlıcakla…) (Minik bir not daha, görseldeki fotoğraf %100 benim emeğim olup, dün geceye aittir. Üzerinize afiyet yine bir hayat sorgusuna tabi tutuyordum kendimi de 😂)

 

Kaynak:https://hayatintadituzu.wordpress.com/

Yorum Yap

Yorum Yap